Hakkımızda

Samsun’umuza güzel bir bakış, renk ve ses olsun diyerek; sanatı ve sanatçıyı yaşatmak ve de sanatın önemini vurgulamak amacıyla Pera Sanat Akademi’yi oluşturduk.

Pera Sanat Akademi; Samsun Bulvar AVM’de (Cumhuriyet Meydanı karşııs) 1000 m2’lik bir alanda kurulu olup, sanatın tüm dallarını aynı çatı altında birleştirmiş olan Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ve kapsamlı sanat merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

Kurumumuz, her biri kendi alanında uzman eğitmen ve yöneticiler ile hizmet vermektedir.

Pera Sanat Akademi, ulusal ve uluslararası her türlü kaynağı verimli şekilde kullanarak tüm dallarımızda fikri-vicdanı-irfanı hür, sanatın ışığı ile aydınlanmış nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak ve günümüz şehir insanının monoton ve stresli yaşamından arınıp sanat dallarımıza katılmalarını sağlayarak hizmet vermeyi kendisine misyon edinmiş bulunmaktadır.

Ve yine, ulusal ve uluslararası ortamlarda yaptığı projeler ve verdiği eğitim ile kulvarında farklılaşarak, sanatseverler için değer ve önem taşıyan branşlar ve hizmetler oluşturmak ve de kalıcı bir marka kimliği ve değeri inşa etmeyi ise kendisine vizyon edinmiş bulunmaktadır.